Седмица 33

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

Вижте седмица 34

Вашето бебе

Бебето расте – вече е 43.7 см. и тежи 1.900 кг. Жлезите, произвеждащи адреналин започват да функционират, каращи бебето да изпитва емоции като страх, напрягане и дори изненадване. Тези жлези са все още много малки, но ефективни.

Вашият лекуващ лекар или акушер ще ви каже каква е позицията на бебето. Около тази седмица бебетата вече се обръщат, но около 3% остават с крачетата и дупето надолу. В този случай се препоръчва секцио, но понякога е възможно и вагинално раждане. Рисковете трябва да обсъдите предварително с лекаря си.

Обикновено към 36-тата седмица бебетата застават с главата надолу. Понякога можете да подтикнете бебето да се обърне чрез физически упражнения. Легнете по гръб и подпрете задните си части върху твърди възглавници. Правете това упражнение 20 минути два или три пъти на ден. Облечете широки, отпуснати дрехи и практикувайте на не много пълен стомах.

Вие

Как бихте разбрали, ако започнат да ви изтичат водите? Не винаги това се получава само с едно единствено „изливане”. Често може да се наблюдава изтичане на малко количество околоплодна течност, която мокри бельото или се стича по краката, когато се изправите. Ако това е продължително е знак, че амниотичната течност е изтекла. Може да е с кървав цвят, зеленикав или жълтеникав.

Подуванията и отоците на краката могат да са много болезнени и да ви будят през нощта. При силен пристъп на болка причините може да са няколко. Първо, имали сте тежък ден на изтощително ходене. Второ – не сте поемали достатъчно течности през деня, за да поддържате мускулите хидратирани. Трето – нямате баланс на калий и калций. За да предотвратите тези непрятни отоци, ходете бавно, правете чести почивки, пийте достатъчно вода и изяжте един банан с чаша мляко, за да поддържате нивата на калий и калций в баланс.

 

Хранене в напреднала бременност

Знаете колко е важно да се храните балансирано по време на бременността. За да сте сигурни, че се грижите правилно за развитието на бебето, хапвайте редовно свежи зеленчуци и плодове, млечни продукти, пълнозърнести храни и такива, богати на протеини. Може би се притеснявате кои храни трябва да избягвате. Когато е възможно, избягвайте хранителните добавки. Бъдете внимателни с пестицидите – мийте и подсушавайте всички плодове и зеленчуци, преди да ги ядете или готвите, дори и да не консумирате кората. Различните химически вещества могат да попаднат върху ръцете ви, ако не се погрижите внимателно за измиването на плодовете и зеленчуците.

Още по темата:

Как избрахте името на бебето?

Думата майка е специална на всички езици

След раждане жените поумняват

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

Posted in: Актуално

848 преглеждания

Comments are closed.