„Аутизмът не е присъда!“: за успешната адаптация на хората с аутизъм към околния свят

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

PR_Autism_01_11

Първата международна конференция „Аутизмът не е присъда!“ ще представи различните възможности как да бъдат развити социалните умения на хората в аутистичния спектър. Тя ще се проведе от 11 до 13 ноември 2019 г. в Театро (бивш Модерен театър) в София.

Водещите лектори на конференцията „Аутизмът не е присъда!“ са световно признати експерти в областта на приложния поведенчески анализ. Той е единствената терапевтична програма в световен мащаб, която има научна стойност за лечение и модификация на аутистичното поведение към социално приемливо.

В дните преди форума част от основните лектори – Тери Ройър и Чад Хъникът, посетиха страната, за да обсъдят с представители на Министерството на образованието и науката и сдружение „Аутизъм днес“ възможностите и подкрепата на децата и учениците със специални образователни потребности в България. Специално внимание бе обърнато и на обученията, част от предстоящата конференция – лекции и уъркшопове, които се фокусират върху начините за социализация на хората в аутистичния спектър. „Впечатлен съм от нивото на професионалистите в България, мотивацията на учителите, както и културата към различните деца, но може да бъде направено още много по тези въпроси. Това е и една от идеите на конференцията – да покажем какви са стъпките към интегрирането на хората с подобни проблеми, както и да дадем реално работещи решения“, сподели Чад Хъникът M Ed., BCBA, LBA.

По време на събитието ще бъде разгледана и темата за социалните умения – професионални и житейски, както и ролята на изграждането на самостоятелност у децата с подобно поведенческо разстройство. Целта на конференцията  „Аутизмът не  е присъда!“ е да представи стъпките за успешната адаптация на детето към околния свят, социализацията му и подобряването на интеракцията на разбирането към неговия свят. Важен въпрос, който организаторите от сдружение „Аутизъм днес“ искат да поставят във фокуса на общественото внимание, организирайки тази конференция, е културата на нашето общество по този въпрос и значението да се говори в семейна среда за хората с подобни проблеми. Само така те ще могат да срещнат повече разбиране, да се адаптират по-добре към средата, в която са, и да изградят хармонични взаимоотношения с околните.

Повече информация как да се включите в конференцията може да научите от сайта на autism-conference.com.

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

992 преглеждания

Comments are closed.