• No categories

За температурата на един мъник с ангина

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

Два без петнайсет през нощта е. От час Ники плаче безутешно, топъл  е и очевидно яко болен. С баща му се лутаме между детската стая и лаптопа, за да търсим в интернет съвети и бабини илачи за това как да му свалим температурата. На всичкото отгоре имаме само един стар живачен термометър, с който той не дава дори да го доближим. Щом ни види надува гайдата още по-силно и имам чувството, че от този рев температурата му се покачва още повече. А и ако някой ми каже как с тая джаджа да му премеря температурата? Преди време педиатърката ни беше показвала как става, но той е вече на две и е немислимо до мерим температурата в дупето, а, за да го напрвим под мишницата, ще трябва да го упоим.

Никакво време е, че да звъня на личната ни лекарка, нищо, че ни е близка. За една температура да я будя посред нощ, но пък ме е толкова страх от това. Чувала съм какви ли не истории за опасни поражения върху детския организъм. Слагаме чорапки с вода и оцет на крачетата и мокри кърпи на китките, но той нищичко не понася. За антипиретици не сме, защото е алергичен към тях. И така продължава да си реве до скъсване, нареждайки си някакви свои мисли на прага на унеса.  Гледаме се с баща му безпомощно и не знаем как да му помогнем на този, иначе толкова див мъник. Призори изглежда температурата му спада и всички позадрямваме, за да поемем към кабинета на личната му лекарка само няколко часа по-късно.

Следват преглед, нови ревове, увещания и констатацията, че синът ни е с гнойна ангина, оттам и високата температура, която е на тласъци – ту е много висока, ту спада. Лекарката ни назначава лечение и ни препоръчва да следим температурата и да не допускаме за дълго да е над 38 градуса. Е, тук се налага да споделим, че имаме проблем с меренето й. Докторката ни пита как мерим температурата и след като получава отговора ни, ни поглежда изумено и с искрено учудване ни пита “Как така с живачен термометър?“. Усещам, че аз започвам да вдигам температура и смотавам нещо от сорта: „Нямаме друг, не ни е трябвал и затова не сме купували нов, електронен.“ Дори не знам защо изпитвам неудобство, но виждам в очите й укор за този мой пропуск.

„Живачен или електронен, няма голяма разлика, температурата на децата, когато са болни, трябва да се следи, а те и двата уреда, ще ме прощавате, вече са в историята.“ – казва лекарката, а аз очаквам всеки момент да ми зададе и един друг въпрос, нашумял напоследък в една реклама: „Вие в кой век живеете?“  И почти познавам, защото бърка в бюрото си с видимо задоволство и с вежда, застинала непонятно как по средата на челото й,  и оттам вади една странна малка джаджа, която ми прилича на всичко друго, но не и на термометър.  Педиатърката ни разказва набързо как се поставя това „чипче“ на малкото дете и как дори не е нужно да го гледаме и следим, защото то ще изпраща нужната информация директно в нашия смартфон, че и на нейния. Зяпвам и така си оставам с отровена уста известно време, защото не съм сигурна дали искам да си чипирам детето, но същевременно осъзнавам, че живеем в 21 век, все пак, и всякаквите умни устройства и приложенията за тях се раждат буквално на всеки час, така че животът ни да е по-лесен от живота на нашите баби.

myki-care-temp

Ултра модерният термометър представлява малка кръгла пластинка, която можем да прикрепим върху кожата на бебето, в областта на подмишничката, с помощта на хипоалергенна лепенка. След това си сваляме едно безплатно приложение от Google Play и App Store на мобилния телефон и започваме да получаваме  директно данни за състоянието на хлапето.

Термометърът се казва MyKi Care и е разработка на Алтерко Роботикст. То е поредното смарт устройство, което впечатлява с прецизната си точност и възможността да е в директна връзка с педиатъра на детето 24 часа в денонощието. Точността, с която това чудо мери температурата на малкото дете е 0,01 градус! С помощта на Bluetooth, информацията се актуализира на всеки 8 секунди. Допълнителната екстра е в това, че устройството има вградена аларма, която се задейства при повишаване на температурата.

Умният термометър следи показателите на детето, независимо дали то спи или си играе, без значение е и на какво разстояние сме от него, а MyKi Care използва най-ниско излъчващата BLE технология и може да се свърже с повече от един смартфон, данните пък се пазят цяла година.

Май сме изглеждали доста втрещени, защото нашата педиатърка взе, че ни подари нейният умен термометър, макар че той вече е в продажба и всеки родител може да го поръча от www.myki.care, а в момента е дори на промоция. В комплекта, които ще получите, има упътване, лепенки и всичко необходимо, за правилното му използване.

За мен като майка е важно точното определяне на симптомите при всяко едно заболяване, за да може да се постави  правилна и навременна диагностика, а с това да се назначи и адекватно лечение, особено при малките деца, а умният термометър е прецизен уред, с чиято помощ това определено се случва бързо и точно, без децата да се плашат излишно и без ние да се борим с тях с часове наред.

Прибрахме се у дома с новата придобивка, а малкият май не разбра, че го „осмартихме“ набързо. Джаджата си работи и постоянно знаем той как е, без дори да се налага да влизаме в стаята му. За вас не знам, за мен беше трудно да приема тази новост, но е толкова удобно, че бързо забравих всичките си притеснения и ако трябва да ви дам съвет, той ще е: „Не се чудете!“  🙂

————————————————–

За Алтерко Роботикс:

Алтерко Роботикс е изцяло българска компания, част от холдинга Алтерко. Компанията се занимава с разработка на иновативни IoT решения и продукти. Засега основните направления на развитие са две – умни устройства за локализиране от серия MyKi , какъвто е детският часовник MyKi, и системи за автоматизация на дома. Компанията има амбициите да разширява продуктовата си гама с нови и иновативни разработки. 


За АЛТЕРКО:
 

Холдингът Алтерко е лидер в телекомуникационния сектор в Източна Европа с над 15-годишен опит в сегмента на мобилните услуги с добавена стойност (MVAS). Компанията е със 100% българска собственост, над 100 служители, офиси в България, Румъния, Македония, Сингапур, Малайзия, Тайланд и САЩ, и предлага услугите и продуктите си в още над 10 държави. Холдингът включва 12 компании. Тера Комюникейшънс АД и Теравойс ЕАД са водещи фирми в областта на телекомуникационните услуги с добавена стойност, мобилен маркетинг, SMS промоции и SMS игри в България. Алтерко Роботикс е компания за иновативни решения в IoT сферата. Основна част от продуктите на компаниите в групата на Алтерко АД се разработват и поддържат от българския офис на дружеството. От 1 декември 2016 г. акциите на Алтерко АД се търгуват на Българската фондова борса. Борсовият код на емисията е A4L.

myki-care-temp-l

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

1,275 преглеждания

Comments are closed.