Какви родители сме
Чували ли сте някога, че лошите деца се раждат от лоши родители? Има няколко признака за лошо родителство. Действията и нещата, които правят родителите имат по-голямо влияние, отколкото думите, които те изричат.
Тъй като родителите са първите учители на децата, до голяма степен отношението, начинът на мислене на детето, целите му, перспективите в живота му се изграждат от родителите. Тъй като първите седем години от живота на детето са в основата на неговото израстване, то доброто родителство е повече от необходимост.
За да бъдете добри родители, трябва да избягвате признаците на „лошото” родителство. А именно:
Първото, което трябва да осъзнаем като родители е, че не можем да бъдем перфектни. Като човешки същества, ние сме предразположени да правим грешки, но трябва да се поучаваме от тях, да ги поправяме и да не позволяваме да влияят на детето. Не забравяйте също така, че животът на родителя е процес, който постоянно е в движение и постоянно ни учи.
За да бъдете добри родители, трябва да избягвате признаците на „лошото” родителство. А именно:
Пренебрегване на детето.
Ако пренебрегвате детето, това може да му повлияе, както физически, така и емоционално. Пренебрегването е нещо като мамене. Ако игнорирате детето, карате го да се чувства безполезно и не зачитате неговото мнение, е една от най-големите грешки, които може да направите като родители. Това може да доведе до това, детето да се чувства самотно и слабо. То има нужда единствено от любов и грижи.
Лоша дисциплина и лошо поведение.
Има родители, които не правят нищо, за да премахнат лошите навици на децата си и си затварят очите за поведението им. Това е като факта, че децата на родители пушачи също пушат като пораснат. Децата се учат от това което правим, затова трябва да бъдем много предпазливи в делата си.
Да не даваме право на избор на детето ни.
Вярно е, че родителите знаят кое е най-добро за децата си, но понякога като родители се налагаме твърде много и не оставяме детето ни само да направи своя избор. Често, за съжаление, родителите искат децата им да постигнат това, което те самите не са успели да постигнат в живота си. А децата имат различни мечти от нашите, не трябва да го забравяме. Трябва да стимулираме и окуражаваме децата си да се занимават с това, с което им е приятно и с което искат.
Не се доверяваме на детето.
Много родители имат повече доверие на други хора, отколкото а децата си и често дори на позволяват на детето си да им обясни. Когато нямаме доверие, ние ги демотивираме.
22,359 преглеждания