Как храня дъщеря си правилно?

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

baby eating 2

Или поне така се надявам. С баща й се стараем да спазваме принципите на разделното хранене, доколкото е възможно. При изготвянето на дневното й меню винаги гледам да има от всички основни хранителни групи, в балансирани количества спрямо нуждите на малкия й организъм. Тук е мястото да отбележа, че, колкото и малък да е той, много храна поглъща Благословени сме с бебе с отличен апетит, което, доколкото чувам, е сравнително рядко срещано. Никога не е отказвала каквато и да било храна, при въвеждането на всяко ново нещо подхожда с любопитство и ентусиазъм и досега не е имало случай храна да не й хареса. Аз не съумях да намеря информация колко трябва да изяжда на едно хранене – нито педиатрите могат да ми кажат, нито онлайн има ясна насока. Най-доброто, до което се добрах като данни, беше около 200 г на ядене – аз използвам големите контейнерчета на Авент, които са 220 мл, но колко грама са това така и не знам. Карам по интуиция, защото бебето със сигурност не ми е показател – тя абсолютно винаги иска да яде още, милата ми
Решили сме до навършване на 2 годинки – периодът,  вкойто се изгражда имунитетът – да я храним изцяло с био-продукти. За момента успяваме, ама си е скъпичко. Естествено, досещате се чии разходи се намаляват, за да можем да увеличаваме тези за бебето…

И така, искам в два материала да ви разкажа за нашия опит с храненето. Ще започна с готовите продукти, които изпозлваме, а във втората част на материала ще ви споделя собствените ми рецепти за здравословно бебешко меню, приготвено вкъщи.

Адаптираното мляко
Когато дъщеря ми стана на 10 месеца, спрях да я кърмя. Направих старателно проучване на адаптираните млека и с най-добри показатели и отзиви се оказа Хип Комбиотик. Съдържа и пре- и пробиотици, няма захар, както в повечето други марки. Поне така пишеше на английския им сайт.
Но излиза златно, една кутия ни стига за 4-5 дни едва. Представям си, ако трябваше от самото начало да е само на АМ. Така че, отново, майки, ако можете, кърмете – естествено, че парите са последната причина, предвид хилядите положителни страни на кърмата и изобщо целия интимен процес, но са си фактор!

Пюрета Хип
Маркетингът на Хип е измислил страшно хитър подход: има био, има и „хипер-био“. Тоест, те твърдят, че техните продукти са с по-строг контрол на производството от стандартните европейски регулации. Което може и да е така, разбира се. Но откак открих, че в някои плодови пюрета има добавена захар, че и ориз, който не е показан на картинката отпред, хич не са ми симпатични. Да разбира се, винаги старателно чета списъка със съставките, но някак ми се струва подло да не е показано и отпред на етикета.

Пюрета Бейбилав на ДМ
Много приятна изненада. Пак са био, но на доста по-разумна цена. Нямат добавена захар в плодовите пюренца, а месните наистина ухаят на манджичка с месце. Нещо, което така и не долових от Хип бурканчетата.

Каша Топфер
Беше ни подарена, оризова с парченца банан се водеше. Ами изглеждаше като стиропорени стърготини този ориз, а парченцата банан така и не успях да ги нито видя, нито вкуся. Не бих си купила. А и според разделното хранене ориз с плод не се смесва.

Каша Хип
И ние като повечето хора запознахме с каша елда, после овес, ориз… безглутеновите. Дъщеря ни ги приемаше отлично. Но отново се намесва финансовият фактор – кашата 7 зърна на Хип е около 7 лева за 200 грама, а тази на Бейбилав – около 6 за 450 грама. Ами, има си значение.

Каша Бейбилав
В момента купуваме 7-зърнената, която, както казах вече, е на чудесна цена. Пак, био е и, поне на моето невъоръжено око, му изглежда съвсем същото. Пълнозърнеста е, разтваря се много добре, бебето я харесва, какво повече

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

Posted in: Споделено

1,126 преглеждания

Comments are closed.