Sofia Architecture Week

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

Фестивалът за архитектура и градска среда – Sofia Architecture Week 2011, ще се състои от 1 до 6 ноември в София, с основна локация – Перформ Бизнес център. Програмата на фестивала съдържа: 15 изложби, 12 лекции, 7 работилници, 8 дискусии, 3 теми с посещение на  специални обекти, 2 музикални партита, работни срещи, презантации, 4 филмови прожекции и др., които ще търсят отговора на въпроса “Архитектура с неограничени възможности?”. Повечето от събитията и изложбите са интерактивни и ще направят връзка между професионалната общност, обикновените граждани и институциите за реален резултат в заобикалящата ни среда.
Sofia Architecture Week 2011 е организирана от списание ЕДНО, фондация “Америка за България” и Столична община. Програмата е част от културния календар на София, кандидат за Европейска столица на културата 2019.

Програмата на фестивала е разделена тематично на три основни блока: “Виж и научи” (лекции и изложби); “Мисли и прави” (работилници и дискусии) и “Срещни и поздрави” (партита и вечери).

 В тазгодишното издание на Sofia Architecture Week са поканени участници от България и чужбина, които ще споделят своя опит и идеи на лекции (всяка вечер през седмицата и през целия ден в събота), работилници, изложби и дискусии. В сътрудничество със So!Indеpendent ще бъдат подложени прожекции на филми, подбрани от директорите на филмовите фестивали за архитектура от Ротердам и Ню Йорк.

Трите работилници, които ще бъдат водени от ФУНКТ, Трансформатори и Whata? и чуждестранни архитекти, ще покажат в рамките на четири дни реална намеса в  градската среда. Работилницата “Градски игри” е за 16-18 годишните и чрез симулиране на различни ситуации, участниците ще се замислят как функционира заобикалящата ги среда и ще произведат своя визия за града, която да представят на общината. Група желаещи ще има възможност да посети сгради, в които обикновеният човек не влиза често – “Достъпът ограничен”. Дискусиите ще имат за цел да въвлекат професионалната общност, институциите, медиите и обикновените хора в общ дебат за сегашното, миналото и бъдещето на града. Част от изложбите, като: “Неограничени Балкани?”, “Образите на града”, “Минало с продължение” и др. в същността си са интерактивни, имат за цел да генерират идеи и да се превърнат в платформа за обща работа.

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

Posted in: Събития

1,101 преглеждания

Comments are closed.