“Дани и дълбокото синьо море” – постановка за страховете и раните на младите
“Дани и дълбокото синьо море: Танц на апашите” е пиеса, която улавя най-слабото място на човека днес – страха му да повярва в неизменното право на щастие, въпреки всичко. Под режисурата на Ованес Торосян, актьорите Георги Гоцин и Каталин Старейшинска влизат в кожата на счупени млади хора, които преди да бъдат отритнати от света наоколо, са отхвърлили сами себе си. Каква е ролята на любовта и може ли изборът да е в нейна полза, когато раните предполагат само страх и примирение с безмилостната действителност?
„Дани и дълбокото синьо море е една вълнуваща, меко казано любовна история, изпълнена със забавни абсурдни моменти. История за това дали е важно да си прощаваме, независимо от обстоятелствата и цената. Една антипиеса за изгубените“, споделя Торосян.
“Дани и дълбокото синьо море: Танц на апашите” е колкото история за любов, породила се внезапно в бар в Бронкс, Ню Йорк, толкова и дисекция на причините за всеобщата ни уязвимост и парализа пред предизвикателствата на живота.
Автор на пиесата е световнопризнатия драматург, сценарист и режисьор Джон Патрик Шанли – носител на Оскар за филма “Лунатици” и на награди Тони и Пулицър за пиесата “Съмнения”. За първи път негово произведение се поставя у нас.
Постановката излиза премиерно на сцената на Народния театър (камерна зала) на 27 април (четвъртък) от 19:00 часа и ще се играе в театър Възраждане на 20 май и 30 май от 19:00 часа.
В Пловдивския театър представлението е на 19 април и 28 април от 19:00 часа, както и на 3 и 16 май.
“Дани и дълбокото синьо море: Танц на апашите” е независима копродукция с Пловдивския драматичен театър и се реализира с подкрепата на Национален Фонд Култура.
* “Пиесата е като да седиш до ринга и да гледаш мач на живот и смърт, който завършва с нежна прегръдка.“ Ню Йорк Таймс
**„Тя (пиесата) е експлозивно, дълбоко изследване на отчуждението и изкупителната сила на любовта.” Ню Йорк Дейли Нюз
***„Изключително забавна, ужасяваща, изпълнена с въображение, хипнотизираща пиеса, крайно различна от традиционните любовни истории.“ Драма-лог
1,743 преглеждания