
На 7 юни 2019 г. от 11 ч. в парка „Заимов“ ще се проведе инициатива за по-малко пластмаса в ежедневието ни.
Инициативата „Да забравим да пластмасата“ се организира от Столичен инспекторат и ЕКОПАК България.
В програмата на събитието ще вземат участие деца от занималня „Българче“ на сдружение „Детски рай 2017“.
Малчуганите ще предадат събраните от тях пластмасови бутилки, кутии и опаковки, а в замяна на това ще получат изненади и подаръци, а наред с това ще научат и интересни неща относно вредата от пластмасата върху природата и човешкото здраве.
На събитието са добре и всички възрастни, които биха се освободили с готовност от излишните пластмасови отпадъци у дома.
Началният час на мероприятието е 11:00 ч. до централния вход на парк „Заимов“.