Седмица 35

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

Вижте седмица 36

Вашето бебе

Сега е 46.2 см. и тежи 2.4-3 кг. Ланугото вече пада, защото мастните клетки са се развили достатъчно. Всяка седмица то трупа по половин килограм бебешки мазнини до раждането. Но ако бебето продължава да пълнее, това вече не е необходимо за вас. Спазвайте си режим на здравословно хранене на малки и чести порции, за да можете по-лесно да се отървете от ненужните килограми след раждането.

При някои жени вече може да се появи разкритие на главичката на бебето, но повечето имат още един месец. Ако имате някакво разкритие, това може да ви докара известен дискомфорт, често ходене до тоалетна и типичната „патешка” походка. Но повод за излишни притеснения няма.

Вие

През тази седмица се чувствате доста изнервени. Все пак изобщо не ви е ясно кога точно трябва да се обадите на лекаря си и да отидете в болницата. Кои ли са „истинските” сигнали за това, че раждането започва? А дали ще успеете да ги разграничите от „фалшивите”? Говорете с лекаря си предварително, за да знаете как да ги познавате.

 

Кога ще се появи бебето?

Всъщност една седмица преди раждането ще забележите промяна в корема си. При измерване, разстоянието между пъпа и върха на корема е станало по-малко. Това означава, че бебето е „слязло”по-надолу и е навлязло в родилния канал.

Не се притеснявайте обаче, ако не забележите подобно „олекване” или слизане надолу. Не е задължително да се случи. Понякога бебето „пада” надолу точно преди да се подготви да излезе. 

С това „олекване” идват и проблемите, и комфорта. От една страна вече има повече място в горната част на корема ви (затова и се нарича „олекване”), както и белите ви дробове сега могат да се разширяват необезпокоявани. Със слизането на бебето обаче може да забележите повече напрежение в таза, пикочния мехур и ректума, което да ви причини известен дискомфорт.

В някои случаи лекарят ви дори може да ви каже, че бебето все още е „високо”. Това означава, че бебето не е слязло към родилния канал. Възможно е и да се намира високо в самия родилен канал, но то все още не е „прикрепено” към него и дори може да се мръдне по време на прегледа, когато лекарят опипва корема ви.

 

Фалшиви сигнали

Конракциите, които не завършват с поява на бебче, са в общи линии неравномерни като продължителност и време и не стават по-силни. „Истинските”… ще ги усетите! Стават все по-чести, все по-силни и болезнени. Ако все още не сте сигурни, вземете топъл душ. Той обикновено успокоява фалшивите симптоми, но и помага на истинските в същото време.

Още по темата:

Как посрещат бебетата в 10 страни по света

От бременността до раждането – традициите по света

„За първата среща с бебето”

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

Posted in: Актуално

1,014 преглеждания

Comments are closed.