Как да насърчим детето си да напредва в изкуството?

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

izkustvo

Солфежите не са най-интересното занимание за дете, което има пред себе си възможността да поиграе с новия таблет, любима игра, приятели навън или да подреди онзи пъзел, който му подарихте наскоро. Ако, обаче, имате талантливо дете и искате да развивате талантите му, тогава трябва малко упоритост и подход от ваша страна.

Първото нещо, което можете да направите, за да насърчите един хармоничен навик е да подготвите сцената за това. Осигурете тихо и спокойно място в дома, където детето може да репетира без да бъде разсейвано от братята и сестрите му, от телевизора и т.н. Спокойното място е ключово за желанието на детето ви да установи навик.

Второ, определете време за репетиране всеки ден – поставете това време в програмата му, точно както сте сложили уроците по английски, тренировките, часа за вечеря и за писане на домашни. Сложете 30 минути на ден за репетиции – нито прекалено дълго, нито прекалено кратко време. Ако сложите по 30 минути на ден, всеки ден, това е предостатъчно за развиване на навик у детето ви без да му става досадно. Целта е детето да има насрочено време за репетиране. Ако смятате, че 30 минути е прекалено много за детето ви, направете ги 15 сутрин и 15 вечер. 10 минути също са добро начало – просто започнете от някъде и увеличавайте времето за репетиции постепенно.

Също, добра идея е да онагледявате успеха на малкия творец. Поставете таблица на корковата дъска в детската стая или върху хладилника, върху, която да отбелязвате със златна звезда (хипопотамче, ракета) дните,в които е репетирал. Осигурете си специални стикери за дните, в които детето се справя изключително добре. Визуализацията на работата му и добрите резултати му показват какво е постигнало, но и също го кара да работи повече в правилната посока.

Неофициалните семейни концерти са нещо, което може да мотивира детето ви да репетира.

Организирайте си малки семейни концерти или такива за приятели. Подгответе го предварително – репетирайте заедно 1-2 песнички, които да изпълни пред гостите. Когато разчупи леда и му премине сценичната треска, то ще се отпусне и ще изпълни целия си репертоар. Но и ще се постарае да репетира повече за следващия подобен концерт. Ако, обаче, детето не желае да свири пред семейството ви и пред децата, не го насилвайте. Започнете от мястото, където детето не се притеснява – от концерт специално за мама, после за мама и тати. След това за мама тати и баба и т.н. Тези концерти на ранна възраст могат да помогнат на детето ви да не страда от сценичната треска, когато порасне.

Прочетете още:

kid-television-remote-control_600x400   Как влияе телевизията на децата

spisuka-500x350   Митичният “списък за бебето” и моят избор

 

ochite-na-bebeto_66271534   Очите на бебето

father-child   Имат ли татковците влияние върху децата?

 

FacebookTwitterGoogle+TumblrPinterestSvejo

Posted in: Развитие

931 преглеждания

Comments are closed.